چگونه توالت فرنگی را تمیز کنیم؟

0
1295
آموزش تمیز کردن توالت فرنگی

لزوم تمیز کردن و رعایت بهداشت توالت فرنگی

تمیز کردن توالت فرنگی کاری است که در بیشتر مواقع فراموش می شود اما بهتر است بدانید که رعایت بهداشت و تمیز کردن توالت فرنگی امری ضروری است و اگر توالت فرنگی به موقع تمیز نشود باعث ایجاد بوی بد و تجمع انواع میکروب ها در توالت فرنگی خواهد شد. بدین ترتیب بهتر است هر چند وقت یک بار توالت فرنگی را تمیز کنید.

 گاهی اوقات تمیز کردن توالت فرنگی به نظر سخت می رسد اما ما به شما روش هایی را یاد خواهیم داد که کمک می کند شما راحت تر بتوانید توالت فرنگی را تمیز کنید.

لوازم مورد نیاز برای تمیز کردن توالت فرنگی

لوازم مورد نیاز برای تمیز کردن توالت فرنگی

پیش از هر کاری بهتر است اقلامی را که نیاز دارید تهیه کنید. اولین وسیله ای که شما نیاز دارید یک جفت دستکش لاستیکی می باشد که بهتر است دارای رنگ مشخصی باشد تا با سایر دستکش های شما اشتباه نشود و شما نیز به هنگام ظرف شستن یا کار دیگری از آن استفاده نکنید. به غیر از آن وجود مواد شوینده، دستمال حوله ای، برس مخصوص شستشوی توالت فرنگی ، جارو، مسواک کهنه و غیر قابل استفاده برای تمیز کردن توالت فرنگی ضروری است.

برای اینکه در خرید مواد شوینده نیز صرفه جویی کنید برای شستشو توالت فرنگی بهتر است یک قاشق صابون را در مقداری آب حل کنید.‌ با انجام این کار شما یک محلول تمیز کننده خوب و به صرفه برای شستشو تهیه کرده اید.

تمیز کردن قسمت داخلی توالت فرنگی

تمیز کردن قسمت داخلی توالت فرنگی

برای تمیز کردن توالت فرنگی می توانید از هر قسمتی که دوست دارید شروع کنید اما بهتر است بدانید بهترین کار این است که ابتدا از قسمت داخلی یعنی کاسه توالت فرنگی آغاز کنید چرا که این کار باعث می شود هنگام تمیز کردن کاسه توالت فرنگی، قسمت های تمیز دیگر مجددا کثیف نشوند.

برای این کار از برس مخصوص توالت فرنگی استفاده کنید و در قسمت هایی که لکه های املاح معدنی و جرم و زردی می بینید فشار بیشتری وارد کنید شاید مجبور باشید در برخی قسمت ها از محلول های چند منظوره استفاده کنید که می توانید قلم مو را داخل مواد شوینده وارد کرده و به لک ها بزنید.

تمیز کردن قسمت بیرونی توالت فرنگی

تمیز کردن درب و قسمت بیرونی توالت فرنگی

پس از تمیز کردن کاسه توالت فرنگی بهتر است شروع به شستن درب ها کنید. برای تمیز کردن درب ها از مسواک کهنه و دستمال های حوله ای یا کاغذی می توانید استفاده کنید بدین ترتیب حتی می توانید لولاها را نیز تمیز کنید.

 حالا وقت آن فرا رسیده تا بدنه توالت فرنگی را تمیز کنید. برای این قسمت از پارچه یا دستمال حوله ای استفاده کنید و برای تمیز کردن لک های روی بدنه توالت فرنگی دستمال را به آب جوش یا مواد شوینده آغشته کنید. حین تمیز کردن توالت فرنگی حتما پشت و قسمت های دیگر فرنگی که دیده نمی شود را فراموش نکنید مسواک بهترین گزینه برای تمیز کردن این قسمت ها می باشد.

بعد از آن تمامی قسمت های توالت فرنگی را آب کشی کنید و بشویید. در صورت نیاز در این مرحله هم می توانید از محلول تمیز کننده استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که به بدنه توالت فرنگی آب نپاشد. حال شما یک توالت فرنگی تمیز دارید.

 اما تمامی این کار ها مربوط به توالت فرنگی هایی بود که نیاز به نظافت سطحی دارند. اما اگر توالت فرنگی دارای جرم ها و لکه های سخت باشد باید مرحله بعد را اجرا کنید.

راهنمای تمیز کردن زردی و جرم های سخت از توالت فرنگی

یک اسفنج را به آب داغ آغشته کنید و به آرامی روی درب، بدنه و پایه توالت فرنگی بکشید تا تمام لک ها از بین بروند با استفاده از این روش می توانید نتیجه بهتری در پایان از تمیز کردن توالت فرنگی بگیرید.

پس از آن بهتر است تمامی اکسسوری های سرویس بهداشتی را یک به یک تمیز کنید. برای این کار از یک دستمال حوله ای استفاده کنید و یک به یک آن ها را پاک کنید. چرا که قرار است یک تمیزکاری حسابی انجام شود. اگر اکسسوری ها ضد آب هستند می توانید آن ها را به آرامی بشویید اما اگر نه می بایستی با استفاده از دستمال یا قلم‌ مو این کار را انجام دهید.

اسپری تمیز کننده

کاسه توالت فرنگی را با استفاده از برس مخصوص توالت فرنگی تمیز کنید توجه کنید که تمامی قسمت ها خوب تمیز شوند. حالا مشاهده می شود که در انتهای فاضلاب مقداری آب جمع شده حین تمیز کردن کاسه سیفون را هم بکشید تا حجم زیادی آب خالی شود و به شما کمک کند که زودتر تمیز شود.

حالا بهتر است تمام سطوح دستشویی و سرویس بهداشتی را شسته و براق بندازید و تک به تک وسایل را تمیز کنید. سپس با استفاده از یک اسپری تمیز کننده تمام سطح توالت فرنگی را در حد مه آلود کردن اسپری بزنید. این کار باعث میشود توالت فرنگی کاملا تمیز و ضد عفونی شود.

 پس از آن دستگیره های درب و درب توالت فرنگی را نیز دستمال بکشید تا هر چه باکتری در آن جا جمع شده از بین بروند. توجه داشته باشید که برای شروع تمیز کاری توالت فرنگی ابتدا باید هر آنچه که اضافه است را از توالت فرنگی دور کنید تا راحت تر بتوانید به تمیز کردن توالت فرنگی بپردازید.

شما هم اگر روش های بهتری برای تمیز کردن توالت فرنگی دارید لطفا در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خودتان را برای ما بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید