راهنمای نصب توالت فرنگی

0
4280

راهنمای نصب توالت فرنگی زمینی

توالت فرنگی زمینی

توالت فرنگی زمینی یکی از انواع توالت ها می باشد که به صورت صندلی نصب می شود. از آنجایی که تعداد مصرف کنندگاه توالت فرنگی روز به روز افزایش می باید برای همین تولید کننده های توالت فرنگی نیز مدل های متنوعی و شیکی را روانه بازار می کنند از این رو اگر قصد خرید توالت فرنگی دارید پیشنهاد می کنم مطلب ” راهنمای خرید توالت فرنگی زمینی ” را مطالعه فرمایید.

در ادامه راهنمای نصب توالت فرنگی زمینی را به صورت کاملا تصویری آموزش می دهیم

آموزش طریقه نصب توالت فرنگی زمینی

ابتدا قبل از شروع باید طبق لیست زیر لوازم مورد نیاز برای نصب توالت فرنگی را آماده کنیم؛

  • نوار تفلون
  • آچار فرانسه
  • تراز بنایی
  • بوگیر ژله لی
  • چسب آکواریوم
  • شیر پیسوار
  •  لوازم همراه خود توالت فرنگی
  • پیچ های بست توالت فرنگی به زمین

شروع نصب توالت فرنگی زمینی

پس از اینکه قطعات همراه توالت فرنگی از جمله درب نشیمنگاه توالت فرنگی، بوگیر و پیچ های همراه را بررسی کردید شروع به نصب می کنید اندازه آکس توالت فرنگی را با آکس خروجی فاضلاب روی زمین چک کنید تا در صورتی که نیاز باشد از زانویی تبدیل استفاده کنید در صورتی که “هم آکس” باشد نیازی به استفاده از تبدیل نیست.

راهنمای نصب سیفون توالت فرنگی زمینی دو تکه

در صورتی که توالت فرنگی خریداری شده از نوع توالت فرنگی دوتکه باشد اول باید قسمت سیفون را با پیچ و مهره به سنگ توالت محکم ببندید.

راهنمای نصب بوگیر توالت فرنگی زمینی

قبل از نصب بوگیر برای توالت فرنگی طبق تصویر حتما داخل لوله را تمیز کنید تا از عدم وجود هر گونه براده ای که باعث بریده شدن لاستیک بوگیر شود مطمئن باشید.

بوگیر های ژله ای خود دارای جنس نرم شبیه قیر می باشد که چسبناک می باشد ولی شما موقع نصب بوگیر روی لوله فاضلاب حتما دور تا دور لاستیک را خوب چسب بزنید.

راهنمای قرار دادن توالت فرنگی روی زمین

در صورتی که طبق تصویر زیر بست لوله شما هم از نوع پیچی باشد که دقیقا روی سوراخ های توالت فرنگی باشد کار شما خیلی راحت می شود ولی در صورتی که توالت فرنگی شما از نوع دیگری باشد باید خروجی توالت فرنگی را روی بوگیر و زانویی بگذارید و سپس از روی سواخ های توالت فرنگی روی سرامیک علامت گذاری کنید و با استفاده از دریل 2عدد سوراخ روی سرامیک ایجاد کنید و با استفاده از پیچ های بلند توالت فرنگی را روی زمین محکم می کنیم.

راهنمای آب بندی توالت فرنگی روی سرامیک

پس از اینکه توالت فرنگی را روی زمین محکم بستید باید برای اینکه زیر توالت فرنگی تمیز بماند و محل جمع شدن انواع میکروب ها و آب های سطح سرامیک نباشد، با استفاده از چسب آکواریومی بی رنگ یا سفید دور تا دور توالت فرنگی را می گیریم.

راهنمای بستن شلنگ رابط آب به سیفون

برای بستن شلنگ رابط مابین سیفون (فلاش تانک) توالت فرنگی و شیر پیسوار روی دیوار نباید از لوله های مسی که قبلا استفاده می شد استفاده کنید برای همین بهترین گزینه استفاده از شلنگ های مخصوص پیسوار می باشد که دوام به مراتب بیشتری دارند هست.

راهنمای تست توالت فرنگی

پس از اینکه توالت فرنگی به صورت کامل نصب شد شیر آب روی فلاش تانک و شیر پیسوار روی دیوار را باز کنید تا سیفون پر شود در این بین تست کنید که آب از بست های این شیر ها چکه نکند.

پس از اینکه فلاش تانک پر شد چند بار دکمه سیفون را بزنید تا مطمئن شوید آب از زیر توالت فرنگی و سیفون بیرون ندهد.

دیدگاه خودتان را برای ما بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید