راهنمای خرید هود آشپزخانه

0
2399

ما سعی کردیم در مقاله ” راهنمای خرید هود آشپزخانه ” دلایل لزوم خرید هود و چگونگی انتخاب بهترین هود آشپزخانه اطلاعاتی را به خواننده متن انتقال بدهیم. آشپزخانه یکی از محل هایی است که با توجه به اینکه پخت و پز غذا در این محل انجام می شود در معرض انواع دود ، بوها و میکروب ها می باشد. لزوم خرید هود آشپزخانه زمانی بیشتر احساس می شود که بانوی ایرانی مشغول پخت غذایی در آشپزخانه می باشد؛ دود و ذرات آزاد شده از غذا محیط آشپزخانه را پر می کند و این هم برای کسی که در آشپزخانه است و هم دیگر اعضای خانواده عذاب آور می باشد. اگر بخواهیم بهترین مارک هود آشپزخانه را برای خرید انتخاب کنیم باید از بین برند های هود بیمکث، هود درسا، هود کن، هود استیل البرز  … و دیگر برندهای موجود در بازار انتخاب کنیم که کار راحتی نیست.

مزایایی خرید هود آشپزخانه

  • با توجه به داشتن چراغ روشنایی در هود های آشپزخانه در حین آشپزی هم امنیت را برای شما بیشتر می‌کند و هم اینکه روشنایی محل کار باعث تسلط بیشتر به کار می شود.
  • با داشتن هود آشپزخانه با کیفیت، شما به مراتب محیط آشپزخانه‌ای تر تمیز و عاری از روغن و دود خواهید داشت هود آشپزخانه از نشت ذرات روغن و بخار ناشی از پخت غذا روی کابینت و سایز لوازم تا حد زیادی جلوگیری می‌کند.
  • خرید هود آشپزخانه‌ی با کیفیت خطر مسمومیت ناشی از گاز گرفتکی را نیز کمتر می کند.
  • هود تا حد زیادی از گرمای محیط آشپزخانه ناشی از روشن بودن اجاق گاز می کاهد.
  • هود شیک و لوکس جلوه خاصی به محیط آشپزخانه می دهد که به نوعی تکمیل کننده دکوراسیون آشپزخانه نیز محسوب می‌شود.

راهنمای خرید بهترین هود آشپزخانه

خرید بهترین هود آشپزخانه علاوه بر اینکه باعث می شود تا سریع تر تمام آلاینده ها و بوی آن ها را از محیط منزل و آشپزخانه شما بیرون ببرد، زیبایی و دکور خاصی نیز به محیط خانه و آشپزخانه شما به ارمغان می آورد. فرقی نمی‌کند که شما در حال ساخت منزل جدید هستید و یا بازسازی آشپزخانه، خرید هود با کیفیت و شیک باعث می شود محیط آشپزخانه جذابیت دوچندانی برای خانم خانه داشته باشد.

اهمیت راهنمای خرید هود آشپزخانه زمانی بیشتر می شود که بدانید امروزه تمام شرکت‌ها و کارخانه های تولید هود آشپزخانه مدل‌ها و طرح‌های شیک و جذابی هر ساله برای جذب مشتریان، فروش و محبوبیت برند خودشان تولید می‌کنند و این کار دست شما را برای انتخاب و خرید هر چه بهتر هود آشپزخانه بازتر می کند. البته شاید شما موقع خرید هود بین  مدل های مختلف هود موجود در بازار گمراه شوید و نتوانید هود دلخواه و مناسب خود را بیابید. اما سعی کنید موقع خرید هود آشپزخانه به دکوراسیون آشپزخانه خودتان و قیمت هود و صد البته به برند و کیفیت هود توجه ویژه‌ای داشته باشید. در این نوشته ما سعی می کنیم انواع مدل‌های هود و قابلیت‌های آنها را توضیح دهیم تا با آگاهی بیشتری بهترین هود آشپزخانه را انتخاب نمایید.

انواع مدل های هود آشپزخانه

راهنمای هود آشپزخانه مورب

هود آشپزخانه مورب که به صورت ایستاده بر روی دیوار نصب می شود این مدل هود اکثرا در مکان هایی نصب می شود که کابینت زده نمی شود. این هود با توجه به نوع قرار گیری و شکل ظاهری به هود شیب دار نیز معروف هست. هودهای مورب قدرت مکش بالاتری نسبت به بقیه هود ها دارند. (با توجه به میزان قدرت مکش نوشته شده روی هر محصول متفاوت است)

راهنمای خرید هود آشپزخانه مخفی
راهنمای خرید هود آشپزخانه

راهنمای هود مخفی آشپزخانه

هود مخفی آشپزخانه با توجه به نوع نصب آن ها خیلی راحت بدون اینکه مزاحمتی برای طراح داشته باشد می‌تواند درانواع طراحی ها بکار رود. هودهای مخفی به گونه ای است که بزرگ و در دید نیستند. قدرت مکش هودهای مخفی نسبت به بقیه مدل های هود کمتر می باشد.

 

راهنمای خرید هود آشپزخانه زیر کابینتی
هود آشپزخانه زیر کابینتی

 

راهنمای هود آشپزخانه زیر کابینتی

یکی از هودهایی که از قدیم در آشپزخانه هر خانه‌ای بوده هود زیر کابینتی یا همان هود کتابی می باشد. اگر دنبال هود ارزان قیمت هستید هود های زیر کابینتی در بین تمامی مدل ها کمترین قیمت را دارند. هود آشپزخانه کتابی یا همان زیر کابینتی، بالای اجاق گاز و زیر کابینت نصب می شود.  نصب و راه اندازی این مدل هود نسبت به بقیه مدل ها خیلی راحت تر و کم هزینه تر می باشد. هود زیر کابینتی نسبت به مدل های دیگر دارای صدای بیشتری است و در عین حال قدرت مکش کمتری دارد.

راهنمای خرید هود آشپزخانه جزیره
هود آشپزخانه جزیره‌ ای

راهنمای خرید هود آشپزخانه جزیره‌ ای

هود آشپزخانه جزیره ای که در حال حاضر به تعداد خریداران این نوع هود هر روز اضافه می شود برای محیط هایی استفاده می شود که دکور آشپزخانه به صورت جزیره ای باشد یعنی اجاق گاز وسط باشد و هیچ کابینت و دیواری برای نصب هود وجود نداشته باشد در این حالت هود آشپزخانه جزیره ای باید نصب کنید که از سقف آویزان می شود این نوع هود ها دارای فیلتر زغالی می باشد که کار تصفیه هوا را انجام می دهد. قیمت هود آشپزخانه جزیره ای نسب به بقیه هود ها مقداری بالاتر می‌باشد.

راهنمای خرید هود آشپزخانه آسانسوری
هود آشپزخانه آسانسوری

هود آشپزخانه آسانسوری یا همان تلسکوپی

هود آشپزخانه آسانسوری که به هود تلسکوپی نیز معروف می باشد با توجه به توکار بودنشان برای دکورهایی پیشنهاد می شود که تمایل ندارند هود دیده شود. نصب این نوع هودها از زیر صفحه کابینت کنار اجاق گاز و به صورت توکار می باشد که به صورت خودکار پس از روشن کردن هود از کنار اجاق گاز بالا می آید و هوای سطح اجاق را جذب می‌کند.

معیار های خرید هود آشپزخانه مناسب

قیمت هود آشپزخانه

قیمت هود آشپزخانه در زمان خرید یکی از مسائل مهم در کنار سایر ویژگی ها می باشد. چند عامل تاثیرگذار در مورد قیمت هود آشپزخانه وجود دارد که یکی از این عوامل برند کارخانه سازنده است. هر چقدر برند معروف تر و معتبری باشد به مراتب قیمت هود نیز بالاتر خواهد بود البته با کیفیت. ظاهر هود آشپزخانه می تواند در قیمت آن تاثیر زیادی داشته باشد. قدرت مکش یکی دیگر از عوامل تاثیرگذرا در قیمت هود می باشد. در حالت کلی هر چقدر یک هود قدرت مکش بالاتر و صدای کمتر و طراحی زیباتری داشته باشد به مراتب قیمت بالاتری خواهد داشت.

سایز هود آشپزخانه

ابعاد و سایز هود آشپزخانه می تواند مابین 60 الی 110 سانتی متر متغیر باشد شما موقع خرید هود برای آشپزخانه خود اول باید به سایز اجاز گاز و محل نصب دقت کنید و متناسب با سایز آنها اقدام به خرید هود کنید.

قدرت مکش هود آشپزخانه

اگر شما از جمله کسانی هستید که بیشتر میل به خوردن غذا های خانگی دارید و در هر وعده غذایی در آشپزخانه مشغول پخت و پز می باشید توصیه اسنپ بلاگ استفاده از هودهایی هست که قدرت مکش بالایی داشته باشد تا هم هوای محیط آشپزخانه برای تنفس شما تمیز باشد و هم اینکه ذرات روغن و بخار غذا روی کابینت انباشه نشود.

طراحی زیبا

برخی از هودهای معمولی، از نظر زیباشناسی برای آشپزخانه های امروزی و شیک، مناسب نیستند. اغلب هودهای جزیره ای،  شومینه ای و دیواری طراحی مدرنی دارند که به زیبایی دیزاین آشپزخانه می افزایند. در صورتی که تمایل دارید هود زیبایی داشته باشید که در دید باشد، هود های شومینه ای، شیب دار و جزیره ای پیشنهادات خوبی هستند.

صدا

یکی از معایب هود های آشپزخانه داشتن صدای زیاد هودها موقع کارکرد با دور بالاتر و یا حتی در بعضی از مدل ها صدای بالا در دور پایین است. پیشنهاد می کنم موقع خرید از مدل ها و برندهایی انتخاب کنید که صدای پایین تری داشته باشد اما در مجموع مدل بی صدایی تا به حال در بازار وجود نداشته است.

نوع تهویه

بعضی از هودها کانال هایی دارند که هوا بیرون می فرستند و برخی از آنها هوا را به دورن خود جذب می کنند و آن را پاکسازی می کنند و مجددا باز می گردانند. هودهایی که کانال هوا دارند، کارایی بیشتری دارند و قدرت مکش آن ها بیشتر است، اما راه اندازی آنها پیچیده تر است و شامل هزینه بیشتری می شود. در بعضی از آپارتمان ها نمی توان از هودهای دارای کانال هوا استفاده نمود، بنابراین چاره ای نیست که از هود های تصفیه ای استفاده کنیم. اگر که از هود تصفیه ای استفاده می کنید باید فیلتر آن را مرتباً نظافت کنید.

 سرعت فن هود آشپزخانه

سرعت فن هود ها متفاوت است و بسته به نوع غذا و میزان دود و حرارت، این ویژگی را دارند که درجه آن را تغییر دهید. هودهایی که چنین ویژگی دارند بیشتر پیشنهاد می شوند چراکه کارایی بیشتری دارند. میزان ۵ تا ۶ درجه برای این امر کفایت می کند، در حقیقت با تغییر آن میزان مکش آن کم و زیاد می شود، اما با زیاد کردن درجه سرعت فن، صدای آن بیشتر می شود.

آسان نصب

نصب هودهایی که کانال جداگانه برای هوا دارند، سخت تر است و باید افراد کاربلد آن را انجام دهند. اما بعضی از مدل ها بسیار راحت قابل نصب و راه اندازی هستند و شما به آسانی می توانید خودتان این کار را انجام دهید. برخی اوقات پرداخت هزینه بیشتر برای راه اندازی، ارزش آن را دارد که هود بهتری خریداری کنید.

دیدگاه خودتان را برای ما بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید