راهنمای خرید توالت فرنگی

0
3639
توالت فرنگی
توالت فرنگی

امروز کمتر خانه ای پیدا می شود که توالت فرنگی نصب نکرده باشند هم از بابت راحتی استفاده از توالت فرنگی و هم شیک کردن دکوراسیون سرویس بهداشتی مردم علاقه زیادی به خرید توالت فرنگی نشان می‌دهند.

با توجه به اینکه روزانه به تعداد کسانی که قصد خرید توالت فرنگی دارند اضافه می شود برای همین، برند های تولید کننده توالت فرنگی روز به روز افزایش می یابد از این رو خواندن مطلبی در مورد ” راهنمای خرید توالت فرنگی ” را قبل از خرید کردن به شما پیشنهاد می دهیم.

معرفی انواع توالت فرنگی از لحاظ نصب

اگر بگویم “توالت فرنگی” یکی از اساسی ترین وسایل مورد استفاده در سرویس بهداشتی است اشتباه نکرده ایم، چون مردم روز به روز از لوازمی که باعث راحتی در زندگی می شود استقبال می کنند.

از نظر طراحان معروف دنیا، موقع خرید تولت فرنگی باید بهترین توالت فرنگی از لحاظ جنس و مدل انتخاب شود زیرا اولا باید توالت فرنگی انتخاب شده حداقل بالای 5 سال بدون عیب و ایراد کار کند ثانیا باید مناسب با نوع فضای سرویس بهداشتی انتخاب شود. توالت فرنگی ها از بابت نوع نصب بسته به فضای سرویس بهداشتی در 3 مدل زیر هستند؛

  • توالت فرنگی زمینی
  • توالت فرنگی دیواری یا همان وال هنگ
  • توالت فرنگی بک تووال

توالت فرنگی زمینی

توالت فرنگی زمینی
توالت فرنگی زمینی

توالت فرنگی زمینی به صورت صندلی پایه دار می باشد که می تواند وزن زیادی را تحمل کند و پر فروش ترین نوع توالت فرنگی همین مدل توالت فرنگی زمینی است و به راحتی در هر خانه ای می توان مشاهده کرد، خود توالت فرنگی های زمینی از بابت نوع سیفون در دو مدل :

توالت فرنگی یک تکه : که سیفون و سنگ توالت فرنگی یکپارچه در کارخانه تولید می شود.

توالت فرنگی دو تکه : این نوع توالت فرنگی ها سیفون یا همان منبع آب به صورت جداگانه تولید می شود و روی سنگ توالت فرنگی با پیچ و مهره نصب می شود.

آکس توالت فرنگی زمینی

آکس در توالت فرنگی زمینی منظور همان فاصله دیوار پشت توالت فرنگی تا وسط چاه تخلیه فاضلاب است. کسی که قصد خرید توالت فرنگی زمینی را دارد باید آکس توالت فرنگی را قبل خرید اندازه بگیرد.

استاندارد آکس توالت فرنگی زمینی

توالت فرنگی های موجود در بازار دارای آکس های متفاوتی می باشند ولی در حالت کلی اگر بخواهیم آکس استاندارد را در نظر بگیریم باید 23 و 25 سانتی متر باشد. البته اگر چاه فاضلاب سرویس شما که برای توالت فرنگی در نظر گرفته شده استاندارد نباشد زیاد نگران نباشید علاوه بر اینکه توالت فرنگی هایی در سایز آکس های متفاوت در بازار موجود است، شما می توانید با استفاده از تبدیل های موجود اندازه آکس ها را تبدیل به استاندارد کنید.

آکس توالت فرنگی
آکس توالت فرنگی

لوله فاضلاب توالت فرنگی زمینی

لوله فاضلاب توالت های فرنگی از جنس سرامیک می باشد و معمولا قطر لوله تخلیه توالت فرنگی 6 سانتی متر در نظر گرفته می شود.

ابعاد توالت فرنگی زمینی

ابعاد توالت فرنگی های زمینی موجود در بازار اکثرا عرض ما بین 35 الی 37 سانتی متر و طول آن ها از 54 الی 65 سانتی متر متغیر است. و تمام سایز این طول را شما نمی توانید مفید استفاده کنید در واقع طول مفید از پن های درب توالت فرنگی تا جلو حساب می شود که حدودا 30الی 35 سانتی متر می باشد. و شما بسته به فضای سرویس بهداشتی خود باید انتخاب کنید به مراتب اگر سرویس بهداشتی کوچکی دارید سعی کنید از کوچکترین توالت فرنگی زمینی موجود در فروشگاه خرید نماید.

توالت فرنگی ابعاد
توالت فرنگی ابعاد

رنگ بندی توالت فرنگی زمینی

توالت فرنگی زمینی سفید رنگ پرفروش ترین رنگ می باشد ولی کسانی هم هستند که می خواهند توالت فرنگی متفاوتی داشته باشند برای همین برند های معروف تولید توالت فرنگی در دنیا اقدام به تولید توالت فرنگی با رنگ های شیک و جذاب کرده اند.

توالت فرنگی زمینی رنگ مشکی از جمله رنگ هایی هست که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است این نوع توالت فرنگی ها برای کسانی که در سرویس بهداشتی خود از رنگ های مشکی برای شیرآلات و سرامیک ها استفاده کرده اند پیشنهاد می شود.

توالت فرنگی مشکی
توالت فرنگی مشکی

توالت فرنگی زمینی طلایی که همیشه به نوعی نشان دهنده لاکچری و شیک بودن است توالت فرنگی طلایی را هم می شود با رنگ مشکی ست کرد و هم می شود برای کسانی که در حمام خود از پنل دوش های طلایی یا شیرآلات طلایی نصب کرده اند پیشنهاد داد.

توالت فرنگی طلایی
توالت فرنگی طلایی

توالت فرنگی با رنگ های خاص هم وجود دارد که با اینکه زیاد طرفداری ندارند ولی هستند کسانی که می خواهند توالت فرنگی خاص خرید کنند مانند رنگ های طوسی، قرمز و…

انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی های زمینی

شناختن نوع سیستم تخلیه توالت فرنگی قبل از خرید می تواند شما را در انتخاب مناسب ترین توالت فرنگی برای سرویس بهداشتی کمک زیادی کند در این مقاله می توانید انواع مکانیزم تخلیه توالت فرنگی را در ادامه مشاهده نماید؛

انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی زمینی

  • مکانیزم تخلیه توالت فرنگی گردابی (Vortex)
  • مکانیزم تخلیه توالت فرنگی ریزشی (Wash Down)
  • مکانیزم تخلیه توالت فرنگی واتر جت (Water Jet)
  • مکانیزم تخلیه توالت فرنگی توربو جت (Turbo Jet)

برای آشنایی بیشتر با مکانیزم تخلیه توالت فرنگی پیشنهاد می شود مطلب ” انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی و مزایای معایب آنها ” را مطالعه فرمایید.

توالت فرنگی زمینی خارجی

زمان خرید توالت فرنگی به این نکته توجه کنید که، توالت فرنگی خریداری شده باید حداقل 5 سال بدون ایراد باید برای شما کار کند زیرا تعویض و جابجایی توالت فرنگی خود هزینه بر است و علاوه بر این هزینه زمان بر نیز می باشد، پس موقع خرید سعی کنید بهترین مارک و برند توالت فرنگی را انتخاب کنید.

در حال حاضر در کشور بهترین توالت فرنگی های خارجی موجود در بازار برای سه کشور زیر است؛

  • توالت فرنگی آلمانی
  • توالت فرنگی چینی
  • توالت فرنگی ترکیه

توالت فرنگی آلمانی : توالت فرنگی برند دوراویت Duravit ساخت کشور آلمان و یکی از بهترین برند های موجود در دنیا می باشد.

توالت فرنگی چینی : در  حال حاضر در کشور، توالت فرنگی چینی بیشترین تنوع و برند را دارد، توالت فرنگی های چینی در مقایسه با توالت فرنگی های ایرانی کیفیت بهتری از بابت نوع لعاب سنگ و مدل دارد ولی در مقایسه با توالت فرنگی های ترکیه کیفیت پایین تری دارند.

توالت فرنگی های ترک : کشور ترکیه در تولید توالت فرنگی در دنیا یکی از پیشرفته ترین کشور ها می باشد برند های معروف توالت فرنگی ترکیه در حال حاضر به تمام دنیا صادر می شود و می توان گفت در کشور پس از برند های چینی برند های ترک بیشترین تنوع را دارند. برند های ایدویت idevit  – بین bien – کرویت crevit  و…از معروف ترین برند های کشور ترکیه هستند.

توالت فرنگی زمینی برند ایرانی

با توجه به واردات زیاد توالت فرنگی به کشور و مصرف بالای این نوع توالت فرنگی در داخل کشور چند برند معروف در داخل کشور برای اینکه بازار فروش توالت فرنگی را از دست ندهند اقدام به تولید توالت فرنگی با برند های ایرانی کردند. و از طرفی با بالا رفتن قیمت ارز در کشور ، خرید توالت فرنگی ایرانی در دستور بسیاری از خریداران قرار گرفت.

علاوه بر قیمت ارزان توالت فرنگی های ایرانی، پیشرفت زیادی هم در نوع کیفیت توالت فرنگی های ایرانی را شاهد بودیم که حتی برند های معروف ایرانی در حال حاضر توالت فرنگی به کشور های دیگر صادرات می کنند. توالت فرنگی های چینی کرد، توالت فرنگی های مروارید، پارس سرام و …. از معروف ترین برند های ایرانی تولید کننده توالت فرنگی می باشند.

دیدگاه خودتان را برای ما بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید