از بین بردن چربی روی سطوح آشپزخانه

0
973
از بین بردن چربی روی سطوح آشپزخانه

از بین بردن چربی روی سطوح آشپزخانه

آشپزخانه را به عنوان قلب خانه می شناسند. وقت زیادی را خانم های خانه دار در آن می گذارند. یکی از بزرگ ترین دغدغه خانم ها تمیز بودن این قسمت از خانه می باشد. بدون شک شما هم در پشت اجاق گاز و بر روی دیوار های آشپزخانه لکه هایی از چربی مشاهده کرده اید. لکه های چربی در اشپزخانه ناشی از آشپزی در طول شبانه روز می باشد. خلاص شدن از این لکه های چربی بر روی سطوح امکان پذیر نمی باشد. راه های زیادی برای “از بین بردن چربی روی سطوح” آشپزخانه وجود دارد.

از بین بردن چربی روی سطوح آشپزخانه

اسنپ کالا در این قسمت شما را با “از بین بردن چربی روی سطوح آشپزخانه “آشنا خواهد کرد در ادامه متن با ما همراه باشید.

ترفندهای ” از بین بردن چربی در سطوح آشپزخانه “

برای “از بین بردن چربی روی سطوح” رعایت کردن اصول اساسی لازم است. در ادامه اسنپ کالا به شما نحوه تمیز کردن اصولی را به شما اموزش می دهد:

یافتن مسیر پاشیده شدن چربی ها

 ابتدا مسیر پاشیده شدن چربی ها برای نظافت دیوار و “از بین بردن چربی ها روی سطوح” لازم است. معمولا جهت پاشیده شدن روغن بر روی دیوار مشخص است. بهتر است که برای “از بین بردن چربی روی سطوح” در جهتی که چربی پاشیده، عمل کنیم. این نکته برای جلوگیری از خراش ناخواسته بر روی سطوح می باشد. همچنین این کار باعث می شود لکه ها سریع تر و آسان تر پاک شوند.

تهیه پارچه نرم و دارای قدرت جذب بالایی در آب گرم

حال در این مرحله یک پارچه نرم تهیه کنید. می توانید از یک اسفنج نرم هم استفاده کنید. اسفنجی که خشن یا زبر باشد باعث خراشیدگی سطوح و دیوار می شود. خراشیدگی های ایجاد شده می توانند مکان مناسبی برای تجمع دیگر لکه ها و چربی باشند.

تهیه پارچه نرم و دارای قدرت جذب بالایی در آب گرم برای پاک کردن چربی

برای “از بین بردن چربی ها بر روی سطوح” به هیچ وجه از اب داغ استفاده نکنید. زیرا استفاده از آب داغ بر روی برخی از سطوح باعث می شود که واکنش نشون می دهند. بنابراین ممکن است فرم اولیه خود را از دست بدهند. اما می توانید از آب ولرم برای تمیز کردن سطوح استفاده کنید.

پاک کردن چربی ها با پارچه تمیز

از پارچه تمیز برای پاک کردن سطوح و دیوار  های روغنی استفاده کنید. به هیچ وجه برای “از بین بردن چربی بر روی سطوح” از دایره ای پاک کردن استفاده نکنید. بهتر است برای پاک کردن از بالا به پایین یا از یک سو به سوی دیگر استفاده کنید. برای این که لکه ها زود تر پاک شوند بعد از هر آشپزی آن ها را پاک کنید. از اسفنج های زبر یا برس سیمی اصلا استفاده نکنید. زیرا باعث می شود سطوح خراشیده شوند. می توانید از دستمال توالت نیز استفاده کنید

استفاده کردن از پارچه های خشک

برای “از بین بردن چربی بر روی سطوح” فلزی در پشت اجاق گاز این کار را انجام دهید:

ابتدا سطح فلزی را با پارچه مرطوب کاملا تمیز کنید. حال با پارچه خشک مانند دستمال توالت آن را خشک کنید. زیرا رطوبت به مرور زمان باعث از بین رفتن سطح فلزی می شود. با این کار سطح فلزی شما عمر مفید تر دارا می باشد.

استفاده کردن از پارچه های خشک برای پاک کردن چربی

“از بین بردن چربی بر روی سطوح” با استفاده از جوش شیرین

برای از بین بردن چربی های سخت بر روی سطوح می توان از جوش شیرین استفاده کرد.

مواد لازم:

  1. جوش شیرین
  2. آب
از بین بردن چربی بر روی سطوح با استفاده از جوش شیرین

برای این کار یک لیوان جوش شیرین را با یک لیوان ولرم مخلوط کنید و آن را هم بزنید. باید این مخلوط به شکل خمیری در آید. حال با یک پارچه یا اسفنج خمیر ایجاد کرده را بر روی سطوح چرب بمالید. سپس منتظر بمانید که چربی های بر روی سطوح از بین بروند.

همچنین می توان از مخلوط جوش شیرین و لیمو نیز استفاده نمود.

“از بین بردن چربی بر روی سطوح” با استفاده از سرکه

همجنین می توان از سرکه نیز برای “از بین بردن چربی بر روی سطوح” استفاده نمود.

مواد لازم

  1. سرکه
  2. آب
از بین بردن چربی بر روی سطوح با استفاده از سرکه

برای این کار ابتدا سرکه و آب ولرم را به مقدار مساوی با هم مخلوط نمایید. این مخلوط را باید درون یک آب پاش بریزید. اکنون با اسپری کردن ای مواد می توان سطوحی که چربی سخت گرفته اند را پاک نمود. به این نکته توجه کنید که بعد از اسپری کردن چند لحظه صبر کنید. بعد از چند دقیقه (حدودا 5 دقیقه)سطوح اسپری شده را با پارچه تمیز پاک کنید.

توجه کنید که حتما سرکه را بر روی سطوح کاملا پاک کنید. زیرا اگر سرکه بر روی جسم فلزی بماند باعث  می شود تغییر رنگ دهد.

“از بین بردن چربی بر روی سطوح” با نوشابه گاز دار

یکی از موارد موثر برای “از بین بردن چربی بر روی سطوح” نوشابه گاز دار است. برای این کار ابتدا مقداری نوشابه گاز دار را بر روی اسفنج یا پارچه نرم بریزید. اکنون می توانید آن را بر روی سطوح چربی گرفته بمالید. بعد “از بین بردن چربی بر روی سطوح”، آن را با یک پارچه خشک تمیز نمایید.

به نکات زیر برای “از بین بردن چربی بر روی سطوح” دقت کنید:

  • از یک شوینده غیر کلرایدی می توان برای پاک کردن اثر انشت بر روی سطوح استفاده کرد.
  • یکی از آسان ترین و اقتصادی ترین روش برای پاک کردن سطوح گاز استفاده از آب برنج است.
  • برای پاک کردن آلودگی های کاشی و سرامیک آشپزخانه می توان از موم شمع استفاده کرد.

دیدگاه خودتان را برای ما بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید