آموزش نحوه تمیز کردن شیرآلات

0
1515
استفاده از دستمال برای شستشوی شیر
استفاده از دستمال برای شستشوی شیر

چگونه شیرآلات را تمیز کنیم؟

امروزه در هر  خانه ای شیرآلات بهداشتی استفاده می شود  با توجه به قیمت شیرآلات و هزینه بر بودن تعویض و یا تعمیر آنها باید؛

  • اولاً موقع خرید شیرآلات بهداشتی سعی کنیم بهترین و مناسب ترین نوع شیرآلات را انتخاب کنیم.
  • ثانیاً باید بدانیم شیرآلات را چگونه تمیز کنیم.

برای راهنمای خرید شیرآلات پیشنهاد می کنم مطلب ” راهنمای خرید شیرآلات ظرفشویی “ را مطالعه کنید و برای دریافت پاسخ چگونگی تمیز کردن و پاک کردن شیرآلات پیشنهاد میکنم با ما در ادامه این نوشته همراه باشید.

آموزش تمیز کردن و پاک کردن شیرآلات منزل

قبل از شروع آموزش پاک کردن شیرآلات باید به چند نکته مهم توجه کنید، لعاب شیرآلات بیشتر از جنس کروم، نیکل و یا استیل هستند که در برابر مواد اسیدی کیفیت خود را از دست می دهند.

 برای همین تاکید می کنم برای پاک کردن شیرآلات به هیچ عنوان از پاک کننده های اسیدی و شیمیایی مانند انواع سفید کننده ها ، انواع جرم گیر های شیمیایی، جوهر نمک و یا سیم های ظرفشویی استفاده نکنید.

 در صورتی که از این مواد برای جرم گیری شیرآلات استفاده کنید مطمئن باشید علاوه بر اینکه شیرآلات شما تمیز نمی شود بلکه به زودی کدر هم می شود و شیرآلات شما از گارانتی خارج می شود.

تمیز کردن شیرآلات با محلول های ساده و بی ضرر

در این مطلب قصد داریم یکی از بهترین روش های شستشوی و پاک کردن شیرآلات را با استفاده از مایع ظرفشویی و آب آموزش دهیم.

سعی کنید این روش شستشو را به صورت ماهیانه تکرار کنید البته لازم به ذکر است شیرآلات را باید پس از هر بار استفاده با آب شستشو دهید و با دستمال پاک کنید تا همیشه درخشان و براق باشد.

درست کردن محلول آب گرم و مایع ظرفشویی

طبق تصویر داخل یک ظرف دو لیوان آب گرم را با 1 الی 2 قاشق مایع ظرفشویی بهم بزنید تا کف درست شود. مایع ظرفشویی معمولی هیچ آسیبی به رنگ شیرآلات نمی رساند.

آماده سازی محلول شستشوی شیرآلات
آماده سازی محلول شستشوی شیرآلات

شستشوی شیرآلات با محلول آب گرم و مایع ظرفشویی

با استفاده از یک دستمال نرم محلول درست شده را به صورت دورانی به تمام قسمت های شیرآلات بکشید به طوری که محلول به تمامی بدنه شیر از جمله پایه و دستگیره و… کشیده شود.

استفاده از دستمال برای شستشوی شیر
استفاده از دستمال برای شستشوی شیر

رسوب زدایی و تمیز کردن شیرآلات با جوش شیرین

رسوب روی شیرآلات یا همان جرم ( کربنات کلسیم ) به دلیل سختی آب تولید می شود. این رسوب ها سفت می باشد و موقع نظافت شیرآلات اگر راه مناسب تمیز کردن شیرآلات را بلد نباشید ممکن است باعث خط و خش افتادن به شیر شود.استفاده از جرم گیر های اسیدی باعث کدر شدن رنگ شیرآلات می شود.

برای رسوب زدایی شیرآلات مقداری جوش شیرین را داخل یک ظرف کوچک بریزید و روی آن چند قطره آب بچکانبد تا جوش شیرین به شکل خمیر شود سپس با استفاده از یک مسواک کهنه جوش شیرین را به تمام قسمت های شیرآلات  که رسوب گذاشته، به صورت ملایم بکشید تا تمام رسوب ها از بین برود.

رسوب زدایی شیرآلات با استفاده از محلول جوش شیرین و مسواک کهنه
رسوب زدایی شیرآلات با استفاده از محلول جوش شیرین و مسواک کهنه

تمیز کردن درز های ما بین شیرآلات و محل نصب

برای تمیز کردن درز های مابین شیرآلات و محل نصب راه های زیادی وجود دارد یکی از این راه ها استفاده از نخ دندان برای تمیز کردن این درز ها است، نخ دندان را ما بین این شیار ها بکشید تا کاملا تمیز شود.

استفاده از نخ دندادن برای تمیز کردن درزها و شیارهای شیرآلات
استفاده از نخ دندادن برای تمیز کردن درزها و شیارهای شیرآلات

شستن شیرآلات با آب سرد

با استفاده از آب سرد و دستمال نرم، به تمام قسمت های شیر بکشید تا مواد شوینده و جرم های کنده شده از روی شیر کاملا تمیز شود

تمیز کردن شیر با دستمال و آب سرد
تمیز کردن شیر با دستمال و آب سرد

تمیز و براق کردن شیرآلات

با استفاده از یک دستمال میکروفایبر ( میکروفایبر ها الیاف ظریفی هستند که ضخامت آن ها صد برابر کوچکتر از یک تار موی انسان است و بر روی آن ها شکاف هایی ایجاد شده است) تمام بدنه شیرآلات را خشک کنید تا شیرآلات تمیز و برق بزند.

خشک کردن شیرآلات بعد از شستشو
خشک کردن شیرآلات بعد از شستشو

دیدگاه خودتان را برای ما بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید