آموزش تمیز کردن سنگ روشویی

0
7162

بخش اول: تمیز کردن کاسه روشویی سرویس بهداشتی

به طور کلی سینک سرویس بهداشتی یا همان کاسه روشویی یکی از اقلامی است که استفاده زیادی در طول شبانه روز از آن می شود‌. به همین دلیل نیاز به مراقبت ویژه و تمیز کاری مداوم دارد. به طوری که شما یکبار اول صبح موقع سرکار رفتن و شب هنگام موقع برگشت به منزل از این روشویی برای شست وشو استفاده می کنید. بنابراین برای جلوگیری از تجمع باکتری ها بهتر است که هر چند وقت یکبار با فاصله زمانی کم کاسه روشویی تمیز شود.

اسنپ کالا در این قسمت شما را با نحوه تمیز کردن سنگ روشویی سرویس بهداشتی آشنا خواهد کرد در ادامه متن با ما همراه باشید.

در ابتدا برای تمیز کردن سنگ روشویی از یک اسفنج نرم استفاده کنید

اولین کاری که انجام می دهید پاک کردن سنگ روشویی به کمک یک اسفنج یا دستمال پارچه ای است که به آرامی به سطح کاسه روشویی باید آن را بکشید. اگر سینک سرویس بهداشتی شما کثیف باشد بعد از انجام این کار می بایستی دستمال را دور بیندازید. بهتر است پیش از آنکه به تمیز کردن‌ سنگ روشویی بپردازید آن‌ را با دستمال خشک پاک کنید. شاید نیاز باشد که گاها روزانه کاسه روشویی سرویس بهداشتی را پاک کنید.

برای شست و شوی کاسه روشویی از آب گرم استفاده کنید

حال می بایستی کاسه روشویی را بشویید این‌ کار را دقیقا یک مرحله قبل از استفاده از محلول یا مواد شوینده انجام دهید. توجه کنید که ممکن است هنگام پاشیدن آب بر روی روشویی حجم عظیمی خاک خارج شود اما نگران نباشید به راحتی تمامی این کثیفی ها را از بین خواهید برد.

‌ حالا آب گرم را باز کنید و کاسه روشویی را پر کنید. آب گرم باعث می‌شود تا تعدادی از باکتری ها و کثیفی های سطحی از بین بروند.‌ می توانید قسمت های بیرونی کاسه روشویی را هم با آب داغ تمیز کنید و سپس با استفاده از یک دستمال تمیز اطراف سنگ را به راحتی تمیز کنید.

ضد عفونی کردن سنگ روشویی سرویس بهداشتی

در این قسمت می‌بایستی از یک اسپری تمیز کننده استفاده کنید که این اسپری باعث از بین بردن میکروب ها و اکثر باکتری های سنگ روشویی خواهد شد. توجه کنید که اسپری مورد نظر حتما ضد عفونی کننده باشد. برای استفاده از این اسپری به جنس روشویی یا سینک حمام دقت کنید که باعث از بین رفتن لعاب  نشود.

بعد از این که سطح کاسه روشویی را با مواد تمیز کننده یا ضد عفونی کننده پوشش دادید حالا با استفاده از یک دستمال پارچه ای نرم شروع به دستمال کشیدن و خشک کردن سنگ روشویی کنید. گاهی اوقات برای انجام ‌این ‌مرحله می بایستی چندین دستمال تمیز استفاده کنید.

بخش دوم: پاک کردن لکه های سخت کاشه روشویی با جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین برای جرم گیری کاسه روشویی

اگر باز هم کاسه روشویی بعد از مراحلی انجام دادید باز کثیف است بهتر است از جوش شیرین استفاده کنید و آن را به تمام سطح سینک بپاشید. قبل از اینکه جوش شیرین روی سطح سنگ روشویی بریزید بهتر است کاسه روشویی را خشک کنید و در ریختن جوش شیرین دقت کنید چرا که جوش شیرین به سرعت لکه ها را از بین می برد اما گاهی اوقات بیش از حد نفوذ کرده و به لعاب سنگ روشویی آسیب می رساند.

حالا از یک اسفنج ساده استفاده کنید و با اسفنج تمامی جوش شیرین را به سطح دیواره ها و کف کاسه بزنید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نمی توانید لکه های سخت و پر رنگ را از بین ببرید مگر آن که از جوش شیرین و به روش ماساژ استفاده کنید.‌

 نکته قابل توجه این است که هنگام انجام این کار می‌بایستی در صورت مواجه شدن با لکه های قوی تر فشار بیشتری وارد کنید تا لکه ها از بین بروند‌.

کاملا جوش شیرین را از سطح کاسه روشویی پاک کرده یا بشویید

اینک باید به شست و شوی سینک بپردازید این‌ کار را باید تا وقتی ادامه دهید که تمامی جوش شیرین درون کاسه روشویی شسته شود. بدین ترتیب شما از آسیب دیدن لعاب کاسه روشویی جلوگیری کرده اید. برای ان که از پاک شدن جوش شیرین اطمینان حاصل کنید بهتر است با یک دستمال نرم یا حوله ای سنگ روشویی را پاک کنید تا تمامی جوش شیرین از سطح پاک شود.

تمیز کردن لکه های زرد از کاسه روشویی

در صورتی که قصد دارید لکه های زنگ زدگی را تمیز کرده و از بین ببرید می بایستی با استفاده از یک پاک کننده قدیمی نسبت به از بین بردن لکه ها اقدام کنید. اگر پاک کننده جواب نداد اینک بهتر است از مواد شوینده قوی استفاده کنید‌. البته توجه کنید که مواد شوینده هیچ آسیبی به سینک وارد نخواهد کرد.

نکات مهم برای جلوگیری از آسیب رساندن به سنگ روشویی سرویس بهداشتی

یک نکته که توجه به ان ضروری است قرار ندادن اشیای فلزی درون کاسه سرامیکی روشویی است. به طوری که اشیای فلزی به تنهایی در معرض رطوبت و آب قرار گرفته و باعث زنگ زدن و زردی وسیله فلزی و خصوصا کاسه های چینی می‌ شود.

یکی از نکاتی که توجه به آن بسیار حائز اهمیت است این است که صورت خود را در کاسه روشویی اصلاح (شیو ) نکنید این کار باعث می شود که حجم مو درون لوله فاضلاب بیشتر شده و باعث ایجاد گرفتگی زیرآب و سیفون می شود و شمارو به درد سر می اندازد.

اگر از روش دیگری برای تمیز کردن کاسه روشویی استفاده می کنید در کامنت با ما به اشتراگ بگذارید.

دیدگاه خودتان را برای ما بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید